DSİ Bölge Müdürü Çınar Yatırımları İnceledi

12-07-2018
.

.

Devlet Su İşleri Konya 4. Bölge Müdürü Birol Çınar, Niğde'de yapımı devam eden projeleri yerinde inceledi.

DSİ Konya 4. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Çınar ve beraberindeki heyet, Niğde merkez, Bor, Ulukışla, Çamardı ve Çiftlik ilçelerinde yapımı devam eden baraj, gölet, merkezi taşkın koruma tesisi park ve rekreasyon alanı yatırımlarına ilişkin inceleme yaptı.

Projelerdeki çalışmalarını sahada kontrol eden heyet, yaptıkları toplantılarda çalışmalarda gelinen aşama, çalışma programına riayet edilip edilmediği ve bundan sonra yapılacaklarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çalışmalarda görülen aksamalar ve eksiklikler uyarılar yapılarak gerekli talimatlar verildi.

Bölge Müdürü Birol Çınar başkanlığındaki DSİ heyeti, iki günlük Niğde programı kapsamında Ulukışla ilçesi; Belediye Başkanlığını ziyaret ederek DSİ projeleri hakkında değerlendirme toplantısı düzenlendi. Ulukışla İçmesuyu Tesisleri (İsale Hattı+Arıtma Tesisi), Handeresi Barajı ve Sulaması, İmrahor Barajı ve Sulamasını yerindeinceledi. Müdür Çınar; Bor ilçesi; Kemerhisar Gökbez Barajı ve Sulaması, Merkez İlçesi; Kayırlı Barajı ve Sulaması, Çiftlik ilçesi; Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek ilçe merkezi taşkın koruma tesisi ve belediye tarafından yapılan park ve rekreasyon alanı incelendi. Çiftlik İlçe Merkezi Taşkın Koruma Tesisi, Çamardı ilçesi; Ören Barajı ve Sulaması, Bademdere Barajı ve Sulaması, Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek değerlendirme toplantısı düzenlendi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde Belediye Başkanı Kim Olsun?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE