İL BAŞKANI PEŞİN’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

15-07-2020
.

.

Vatanımızı, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainlerinin, onun bağrından çıkmış Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü kullanarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde biz buradayız diye haykırmak için, yine meydanlardayız.

Milletin vergileri ile alınan, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunan hainlerin, milletin cesareti ile etkisiz hale getirildiği, 15 Temmuz’un yıldönümünde, bu vatan bizim diye haykırmak için meydanlardayız.

Bu aziz milletimiz, silahlı kuvvetlerin içine sızan hainlerin darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, tankların, tüfeklerin, uçakların kurşunlarına karşı ölümü göze alarak dik durduğu ve başarısızlığa uğrattığı 15 Temmuz’un yıldönümünde, bu millet yenilmez diye haykırmak için meydanlardayız.

Çıplak elleriyle, silahsız bir şekilde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısına uyarak, samimi duyguları ile imanının gereği olarak abdestini alıp, ailesi ile vedalaşarak şehadete koşan ve darbecilere vatanı teslim etmeyen milletimin önünde saygı ile eğiliyorum.

Ne yazık ki; ülkemiz her on yılda bir darbe ile halkın iradesi ile seçilenler iktidardan indirilmiş, idam edilmiş, zindanlarda çürütülmüş idi. 15 Temmuz’da bu amaçlarına ulaşmalarına engel olduk. Artık hiçbir güç milletin egemenliğini elinden alamaya cesaret edemeyecektir.

 

Tarihimize baktığımızda, ülkemiz ne zaman her alanda ilerleme kaydetse; satılmış güçler, dışardakilerin maşası olarak darbe ile ülkemizin önünü kesmişlerdir. Ülkemiz darbelerden çok çekti. Her on yılda güzel ülkemizin kalkınması, gelişmesi, ilerlemesi kesintiye uğratıldı.

15 Temmuz kahramanlığı artık ülkemizde darbe yapmanın kolay olamadığını dosta düşmana gösterdi. Milletimiz sandıkta seçtiklerine, kendi egemenliğine sahip çıkarak hainlerin üzerinden Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli üniformasını çıkarttı.

Aziz Şehitlerimiz ve cesur gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve vakur duruşlarıyla dünya tarihine geçen bir destan yazdılar. Hiç şüphesiz ki, canında, eşinden, çocuklarından ana ve babasından vazgeçen, ama vatanından vazgeçmeyen şehitlerimiz, unutulmayacak ve kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

15 Temmuz, demokrasiyi benimseyen, kendi iradesine sahip çıkan, seçtikleri tarafından yönetilmek istenmesinin mücadelesininim verildiği bir gecedir. Sokakları ve meydanları dolduran tüm vatandaşlarımızın, hukuk devletinin, hak ve özgürlükleri koruma gücünü göstermişlerdir. Millet ülkemin geleceğine karar verme yetkisi benimdir diyerek, darbecileri bertaraf ederek, layık oldukları cezaya mahkûm etmiştir.

15 Temmuz gecesi sokaklar, meydanlar, Çanakkale Geçilmez, Anadolu Bölünmez, Türk’e zincir vurulmaz, anlayışı ile tüm fertleriyle tek yürek, tek yumruk olarak, iradesini bir avuç satılmış darbeciye çiğnetmedi.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi, sıradan bir darbe girişimi değildi. Bütün yaşananlar aslında hilal haçın, imanla küfrün, hak ile batılın, şirk ile tevhidin savaşıydı. Allaha şükürler olsun ki bu millet bayrağımızı yere indirtmedi, vatanı böldürtmedi ve demokrasi ve milli iradesine canı pahasına sahip çıktı.

Güzel Türkiye’mizi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini planlayan 15 Temmuz gecesi harekete geçen Fetöcü hainler, bir günde milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, Cumhuriyetine, Meclisine, demokrasine, ordusuna ve yarınlarımıza yüce dinimiz perde yapılarak yapılmış bir kalkışmadır.

FETÖ inançlı halkımızın samimi duygularını istismar ederek, dini değerleri kullanarak, onların çocuklarını ve yardımlarını alarak, devlet geleneklerini çiğneyip, gizli bir ajandayla devletin yönetimini ele geçirmeye çalışmıştır. Ancak milletimiz ülkemizin geleceği için fedakârca bir direniş göstererek terör örgütünün hain planlarına engel olmuştur.

Türkiye böyle bir darbe girişimini bertaraf ederek, devlet kadrolarındaki hainleri temizleyerek, muasır medeniyet yolundan şaşmadan, hedeflerinden uzaklaşmadan, kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülke olma yolunda hızla ilerlemektedir. Allah, birliğimizi, dirliğimizi, daim eylesin, böyle kara geceleri ülkemize bir daha yaşatmasın.

Aziz Türk Milleti, tarihin her döneminde olduğu gibi, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, ülkemizi darbecilere bırakmamıştır.

Milletimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımızın kahramanları ile el ele vererek, bu darbe girişimine karşı tarihî bir duruş sergilemiş, gece boyunca sayısız kahramanlık destanları yazmıştır.

7’den, 70’e kadar, genç, yaşlı, işçisinden patronuna, köylüsünden şehirlisine kadar milletimizin tüm fertleri parti, meşrep, siyasi görüş farkı gözetmeksizin darbeciler karşısında tek vücut olmuştur. Darbe teşebbüssünde bulanan hainlerin karşısına dikilen vatandaşlarımız önlerinde arkalarında, sağlarında sollarında bakmadan ben varım diyerek günlerce alanları doldurmuş ve devletine destek vermiştir.

Ecdadından aldığı örneklerle her dönem küfre karşı gösterdiği şanlı mücadele, milletimizin 15 Temmuz gecesi tüm farklılıklarını geride bırakarak, tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek, istikbale yürüyüşümüzde bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

15 Temmuz şehidi demek elinde bayrak, gönlünde imanla tankların üzerine koşmak, vatan aşkına ölümü göze almak demek, bayrak için, vatan için can vermek demektir.

 Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz'un yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun kahraman silah arkadaşları ile 15 Temmuz şehitleri başta Ömer HALİSDEMİR olmak üzere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran, rahmet ve saygıyla yâd ediyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyor sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Şehitlerimizin aziz hatıralarını ancak topraklarımıza sahip çıkarak yaşatabiliriz.15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde En büyük gücümüzün milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliği olduğunun bilinciyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

MAHMUT PEŞİN

AK PARTİ NİĞDE İL BAŞKANI

loading...
Etiketler : İL - BAŞKANI - PEŞİN’DEN - 15 - TEMMUZ - MESAJI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE