loading...

Ahiler Kalkınma Ajansı Toplantısı Aksaray’da Yapıldı

10-08-2017
Ahiler Kalkınma Ajansı Toplantısı Aksaray’da Yapıldı

.

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz Başkanlığında yapıldı.

Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz’ın Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol katıldı.

Bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayan toplantıda açılış konuşmasını Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz yaptı.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz yaptığı konuşmasında; “Değerli Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Değerli Basın Mensupları, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’na hoş geldiniz. Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayacaktır. Bugünkü toplantının gündem maddeleri arasında ise; Altı Aylık Birim ve Ajans Ara Faaliyet Raporu ile yine Genel Sekreterliğimizce hazırlanan Ajans 2018 yılı bütçe taslağı ve çalışma programının Yönetim Kurulumuzun onayına sunulması yer almaktadır. Yine bugünkü toplantıda Turizm ve Tanıtma Platformunun bölge illerindeki Dünya Mirası Listesinde bulunan ya da Dünya Miras Listesine girmeye aday olan alanların tanıtımına yönelik işbirliği talebi görüşülecektir. Ayrıca Kırsal alanlarda okuma alışkanlığı ve kültürünün artırılabilmesi amacıyla “Okuma Seferberliği” projesinin yürütülmesi de bugün Yönetim Kurulumuzda görüşülecek konulardan biridir” dedi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesi ile sona erdi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Ak Parti'de Niğde'de Kim Milletvekili Adayı Olsun? 23 adaydan seçimini yapmak için ankete katılın

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE