AK Parti Belediye Başkanlarından Asker Selamlı Destek

18-10-2019
AK Parti Belediye Başkanlarından Asker Selamlı Destek

.

Barış Pınarı Harekatına destek amaçlı AK Partili Belediye Meclis Üyeleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Niğde’de de olağanüstü toplandı. Toplantıda tüm partilerin meclis üyeleri Barış Pınarı Harekatına destek veren bildiriyi oy birliği ile aldı.

AK Parti Niğde İl Binasında düzenlenen basın açıklamasına , AK Parti’nin 13 belde, 4 ilçe ve 1 il Belediye Başkanları katıldı. İl Genel Meclis Başkanı, Meclis üyeleri adına katılarak Harekata destek verdi. Milletvekili Selim Gültekin, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları toplantıda hazır bulundu

AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin Barış Pınarı Harekatı için yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

‘Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır...

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR...

Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.

Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Türkiye’nin geri adım atması için her yolu deneyen ve yaptırım tehditleri açıklayan ABD’ye sayın Cumhurbaşkanımız rest çekerek kararlı bir şekilde 9 gün boyunca operasyonumuzun başarılı bir şekilde sürdürülmesini sağladı. Yaptırım tehditlerinin işe yaramadığını ve kararlılığımızı gören ABD, anlaşma yoluna giderek YPG’nin çekilme sözünü verme durumunda kalmıştır.

 Bu durumda Türkiye, ABD başta olmak üzere Batıya karşı büyük bir zafer kazanmıştır.  Peki bu durumda kim ne kazandı sorusu akla geliyor. Türkiye istediği her şeyi aldı. O yüzden kazanan tarafın Türkiye olduğu çok net ortada. Ne istiyordu Türkiye;

YPG/PKK sınırdan 20 mil yani 32 kilometre güneye çekilecek. Ayrıca YPG'nin silahları toplanacak ve bölgede kurulacak güvenli bölge öncelikli olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kontrolünde olacak. Bu ve buna benzer birçok şartı eksiksiz kabul edilmek zorunda kaldı.

Sahada büyük bir kahramanlık yazan Mehmetçiğimiz, diplomatik yollarla bu başarıya imza atan sayın Cumhurbaşkanımız ve diplomatlarımız, ülkemizin ne kadar güçlü olduğunu dünyaya ispatlamıştır.  120 saat içerisinde çekilme tamamlanmaz ise, operasyonlar kaldığı yerden devam edecektir.

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonuna destek vermek için 3 gün önce  belediye ve il genel meclis üyelerimizin olağan üstü toplanmış ve AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti  meclis üyelerimizin   oy birliği ile Barış Pınarı  operasyonunu desteklediklerine dair  meclis kararı almışlardır.  Tüm Belediye başkanlarımıza belediye meclis üyelerimize ve İl Genel meclis üyelerimize teşekkür eder, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz.''

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

MAKALELER YAZARLAR
KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE