Alpaslan Kavaklıoğlu'na Devlet Nişanı

19-12-2019

.

Niğde'nin gruru 24,25 ve 26. dönemler Niğde Milletvekilliği yapan, Milli Savunma Bakan Yardımcsı Alpaslan Kavaklıoğlu'na önemli bir ödül verildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şöyle;

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan KAVAKLIOĞLU, Türkiye ile Japonya arasındaki ikili ilişkilerin güçlendirilmesi ve dostluğun geliştirilmesi yönünde sergilediği çabalardan ötürü Japonya İmparatoru Naruhito tarafından Japonya’nın devlet nişanı olan "Altın ve Gümüş Yıldız Yükselen Güneş Nişanı " ile taltif edildi

Devlet Nişanı 19 Aralık 2019 tarihinde Japonya Büykelçiliği’nde geniş bir katılımla düzenlenen tören ile Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu’na verildi.

Kavaklıoğlu, 1999 Marmara depremi sonrasında Japonya’nın afet yönetimi alanındaki deneyimlerini incelemek için 2000 yılında Japon Hükümetinin ve Hyogo Valiliğinin, 2004 yılı başında da JICA’nın daveti ile Japonya’da bulundu.

Ayrıca Japonya Resmi Kalkınma Yardımından faydalanarak ; Afet Yönetimi konusunda vali, vali yardımcısı, kaymakam ve belediye başkanlarının hem Türkiye’de hem de Japonya’da eğitim ve staj programları geliştirmelerine öncülük etmiştir.

Milletvekilliği döneminde Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yürütmüş ve Japonya'ya verilen önem sayesinde ilişkilerin çok daha güçlenmesine katkıda bulunmuştur.

Kavaklıoğlu, Türk Japon işbirliğini ve dostluğunu geliştirmeye yönelik oluşturulan sivil toplum kuruluşlarına destek vermiştir ve vermeye devam etmektedir.

Törene; Niğde Valisi, AK Parti Niğde Milletvekilleri, İl Başkanı, İl-ilçe ve Belde Belediye Başkanları da katıldı.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE