Artık İstanbul’da Niğde Zamanı

30-05-2019
.

.

İstanbul’da faaliyet gösteren Niğde Dernekler Federasyonu tarafından 11 Mayıs 2019 tarihinde genel merkez açılışı, 3.Olağan Genel Kurul, İftar Programı, Esenler ve Sultangazi’de bulunan NİĞDEF Ramazan Stand Ziyaretleri ve akabinde Kayırlıspor ve Yeşilovaspor arasında oynanan NİĞDEF Gençlik kolları futbol turnuvası final maçı ve kupa takdim tören programı düzenlendi.

Programlara Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün, Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Belediyesi İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, Ak Parti Niğde İl Başkanı  Mahmut Peşin, İstanbul Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan yanı sıra çok sayıda Niğdeli Hâkim, Savcı, Doktor, Profesör, İşadamı, Yazar ve bürokrat katıldı.

Mülkiyeti Niğde Kültür Derneğine ait olan ve federasyon tarafından tüm katları yeniden restore edilen ve bütün Niğde derneklerinin hizmetine sunulan Genel merkez binasının açılışı yağmurlu bir havada protokol üyeleri tarafından kurdele kesilmesiyle ve okunan dualarla gerçekleştirildi. Açılışın ardından genel merkez binası gezen ve teras kat deniz manzarasında dernek başkanlarıyla bir süre sohbet eden kalabalık heyet Fatih belediyesi Topkapı Sosyal tesislerinde yapılan 3. Olağan Genel Kurul ve akabinde iftara katılmak üzere hareket etti.

NİĞDEF Kurucu Başkanı Mustafa Tokaç’ın divan başkanı seçildiği genel kurulda tek liste ile Av. Tuğrul Urhan ve ekibi 3 yıllığına yeniden Niğdef Yönetim Kuruluna seçildi. Genel Kurulda Söz alan genel başkan Av. Tuğrul Urhan “ şahsımı tek liste halinde yeniden federasyon başkanı seçen siz kıymetli dernek başkanlarımıza ve delegelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum, Niğde’miz için daha yapacak çok işimiz var; inşallah sizlerin desteği ve duası ile Niğde’yi hak ettiği yerlere hep birlikte getireceğiz” dedi.

Genel kurul, protokol üyelerine ve NİĞDEF 2.dönemde görev alan yönetim kurulu üyelerine plaket takdimi, ardında fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Genel Kurulun sona ermesinin ardından 2018 yılı TRT Kuran Okuma Yarışması birincisi İstanbul Üsküdar Mihrimah Sultan Camii imam hatib çok değerli hemşerimiz Mustafa Altın hoca katılımcılara muhteşem bir Kuran’ı Kerim tilaveti yaptı. İftar yemeğinin ardından sırasıyla tüm protokol üyeleri söz alarak selamlama konuşması yaptı. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek yaptığı konuşmada “İstanbul’da bulunan hemşeri derneklerini bir çatı altında toplayan Federasyonumuzu kutluyorum, 3. Dönem Olağan Genel Kurul’unun hayırlı olmasını temenni ediyorum, İnşallah bundan sonraki süreçte daha senkronize bir şekilde çalışacağız” dedi

İftardan sonra Esenler ve Sultangazi’de bulunan Niğdef Ramazan stantlarını ziyaret ederek hemşerilerimizle sohbet eden Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK ve beraberindeki heyet tarafından daha sonra Esenler Stadında Kayırlıspor ve Yeşilovaspor arasında  oynanan Niğdef Gençlik Kolları Futbol Turnuvası Final maçına katılarak turnuva şampiyonu Kayırlıspor 2. Yeşilovaspor ,  3. Pınarcıkspor ve en centilmen takım Tepeköyspora kupaları ve madalyaları takdim edildi.

loading...
Etiketler : Artık - İstanbul’da - Niğde - Zamanı -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

MAKALELER YAZARLAR
KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE