Darbeci Komutan Kendisini Ömer Halisdemir İle Kıyasladı

11-08-2017
Darbeci Komutan Kendisini Ömer Halisdemir İle Kıyasladı

.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Muğla’da kaldığı otele 15 Temmuz gecesi saldırı düzenleyen sanıklardan biri, Niğdeli Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in emir üzerine darbeci generali vurması gibi kendisinin de aynı emirlere uyduğunu söyleyerek kendisini savunmaya çalıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i firari 37 darbeci askerin aralarında bulunduğu 43’ü tutuklu 47 kişinin yargılanmasına önceki gün Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Dördüncü kez görülen duruşmada helikopter ikinci pilotu Üsteğmen Haydar Murat Özden de esasa ilişkin savunmasını yaptı. Darbe teşebbüsü gecesi kendi isteğiyle teslim olduğunu söyleyen Özden, “Helikopter birinci pilotu Albay Zeki Göçmen’in verdiği talimatlar dışında bir harekette bulunmadım. İkinci pilotu sadece birinci pilotun verdiği emirleri yerine getirir” dedi ve kendisinin darbe gecesiyle doğrudan alakası olmadığını sadece emirleri yerine getirdiğini söyledi ve Niğdeli Kahraman Ömer Halisdemir’in ismini kullandı.  Savunmasında Ömer Halisdemir’in ismini kullanan üsteğmen “Adam öldürmek suç olduğu halde, Ömer Halisdemir komutanının emirlerini yerine getirdi ve sonrasında da maalesef şehit oldu. Ben de verilen emirleri yerine getirdim, hain ilan edildim” dedi.  Bu sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları, itirazda bulunup olayın aynı olmadığını belirtti ve Ömer Halisdemir’in ismini kullanmamasını istedi. Mahkeme Başkanı Emirşah Baytoğ da, Halisdemir’in ailesinin isminin kullanılmaması yönünde talebinin olduğunu söyleyip, sanıkları uyardı.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE