EĞİTİME DESTEK PLATFORMUNDAN SEÇMELİ DERS UYARISI

31-12-2019

.

Eğitime Destek Platformu Niğde İl Temsilcisi ve aynı zamanda Ensar Vakfı Niğde Şube Başkanı Veysel AŞGIN Tüm ortaokul ve liselerde mevcut olan seçmeli ders süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Bir insanı hayata hazırlayan en önemli unsur eğitimdir. Nesillerin nitelikli din eğitimine ihtiyacı vardır, çünkü din eğitimi bireylerin ruhen daha ahlaklı, sağlıklı, sosyal ilişkileri güçlü, tutarlı ve öz güveni yüksek olarak yetişmelerine büyük katkı sağlar” denildi.

Gereksiz düşünce

Din eğitiminin gereksiz olduğu düşüncesinin gereksiz olduğu vurgulanan açıklamada, “Bu düşünce ne kadar geçersiz ve temelsiz ise dinin asıl kaynaklarına dayalı, hurafelerden uzak, sevgi, hoşgörü ve ahlak temelli bir din eğitimi ve öğretiminin zeminini hazırlamak da o denli elzemdir. Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı, İmam Hatip okulları dışında da ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersinin zorunlu, Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler Derslerinin de seçmeli ders olarak okutulması kararı almıştır” ifadeleri yer aldı.

Bu imkânı değerlendirin

Ailelere seslenilen açıklamada, “Geleceğimizin manevi değerlere de bağlı kalınarak daha güçlü temeller üzerine kurulması, çocuklarımızın en güzel şekilde yaşamaları, hem kendilerine, hem ailelerine ve hem de vatan ve milletine yararlı birey olmalarını sağlamak için bu derslerin önemli olduğu bilgisini bir kez daha kamuoyumuzla, öğrencilerimizle ve velilerimizle paylaşmak isteriz. Biz ebeveynlerin vazifesi olan gençlerimizi kötü ahlaktan ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, dinine diyanetine, örf âdetine, değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek hususunda, bizlere destek olmak adına, devletimizin sağladığı bu imkânı hep birlikte değerlendirmek gerektiğine inanıyoruz” denildi.

Tarihe dikkat

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi; “Velilerimiz, ilkokul 4.sınıf, ortaokul ve lisede okuyan öğrencileri için en geç 09 Ocak 2020 tarihine kadar okul müdürlüklerine matbu dilekçede seçimlik dersler olan Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini işaretleyerek seçebilirler. Bu konuda velilerimizin ve öğrencilerimizin mağduriyet yaşamamaları için tarihe dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.”

‘Desteğe hazırız’

“Bizler milli ve manevi değerlerimizi yaşatma gayreti içerisinde olan ve bu doğrultuda gönüllü faaliyetler yapan, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Niğde İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği, TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı), Türkiye Diyanet Vakfı, KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) ve Cihannüma Derneği olarak bu süreci çok önemsiyoruz. Ve bu hususta kurumlarımızla irtibata geçilmesi durumunda her türlü desteği vereceğimizi ifade etmek istiyoruz.” 

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE