GÜLTEKİN'DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

28-10-2019
.

.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gültekin Mesajında; Cumhuriyetimizin 96. yılını kutlamanın mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşında milletimizin her türlü zorluk ve imkânsızlığa rağmen gösterdiği destansı direnişinin sonucu olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, tarihimizin çok önemli bir dönüm noktasıdır. Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır.” dedi.

Gültekin Açıklamasına şöyle devam etti: “Bizler, 96. yıldönümüne vasıl olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Tarihe, mazlumlara sırtını dönen değil evini ve ekmeğini bölüşen, her konuda tercihini haktan ve adaletten yana kullanan bir ülke olarak geçmenin şerefi bize yeter. Bu duruşumuzdan asla taviz vermeyecek, hiçbir engelin, hiçbir sabotajın, hiçbir oyunun bizi hedeflerimizden alıkoymasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 2023 hedeflerine ulaşacağına dile getiren Gültekin, “18 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, eğitim, sağlık, ulaşım, sanayi, ekonomi ve teknoloji alanlarında emin adımlarla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin kazanımlarını koruyarak, demokrasimizi daha da geliştirerek ve ekonomimizi güçlendirerek büyümeye, kalkınmaya, üretmeye, bölgemizin istikrarına ve barışına katkı vermeye devam edeceğiz” dedi.

Açıklamasına devam eden Gültekin: “Hain darbe kalkışmasıyla ve terör olaylarıyla başarılı olamayanların bu kez finansal araçlarla başvurduğu saldırılara milletçe karşı koyuyoruz. Ülkemizin ekonomik gerçekleriyle ilgisi olmayan, tamamen siyasi gayelerle Türkiye’yi köşeye sıkıştırma amacı taşıyan dalgalanma dönemini geride bırakıyoruz. Herkes bilmelidir ki, Türkiye ekonomisi bu tür tehditler ve saldırılarla yıkılmayacak kadar güçlüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir tehdite boyun eğmeyeceğini Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. ” dedi.

“Masada da, sahada da Güçlü TÜRKİYE”

Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve liderliği, kahraman ordumuzun ilerleyişi ve milletimizin güçlü desteği ile ülkemiz hem sahada hem masada kazanmıştır. Artık sahada ve masada aynı anda kazanmasını bilen Türkiye ile bizleri dualarla bekleyen mazlumlara umut olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılına milli teknolojimizdeki gelişmelerin de etkisi ile emin adımlarla yürürken, bir yandan ulusal güvenliğimiz, diğer yandan da bölgesel güvenlik ve huzur için büyük özveri gösteren Mehmetçiğimize ve güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum.

Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyorum “dedi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

MAKALELER YAZARLAR
KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE