HAKAN ER'DEN KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI

09-03-2019
.

.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niğde Belediye Başkan Adayı Mimar Hakan Er tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebi ile Niğde Saray Düğün Salonu’nda program düzenlendi.  Programda Başkan Hakan Er’in eşi Figen Akkurt Er’de bir konuşma gerçekleştirdi.

8 Mart Dünya Kadınlar günü için hazırlanan programa Niğdeli vatandaşlardan ve kadınlardan  çok sayıda katılım gerçekleşti.  İlahi ekibinin yer aldığı buluşmada, misafirler için semazen gösterisi düzenlendi, karanfiller dağıtıldı.  Programa katılan kadınlardan da Başkan Hakan Er’e çeşitli hediyeler verildi.

Başkan Hakan Er, Dünya Kadınlar Günü’nde dünyanın her yerinde kadının anıldığı sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün olduğuna dikkat çekerek,  konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bugün 8 mart Dünya Kadınlar Günü. Bugün dünyanın her yerinde kadının anıldığı sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki : “Ey kahraman Türk Kadını! Sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.”  Biliyoruz ki kadın, toplumun en etkili yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadın toplumun mimarıdır. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartıdır. Demokratik ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam ve benzeri alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanmaları büyük önem taşır. Son yarım asra kadar dünyanın büyük bir bölümünde kadın ve kadın haklarından bahsedilmezken Türk- İslam toplumunda kadınlar erkeklerle birlikte sosyokültürel, siyasal tarihimizin inşa ve ihyasında büyük roller üstlenmiştir. Selçukluda Hüdavend Hatun İstiklal Savaşı’nın Nene Hatun’u, Halide Edip Adıvar’ı, Halime Çavuş’u bizim kadınlarımızdır. Kısacası kadının müdahil olmadığı, kafasında yer bulmadığı hiçbir sosyokültürel ve siyasal hareket başarıyı yakalayamaz.  Kadın varsa hayat vardır. Kadın varsa umut vardır. Kadın varsa hizmet vardır. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim”.            

Program sonrası Hakan Er ve eşi Figen Akkurt Er, Niğde Yeni Çarşı’da Niğdeli kadınlara karanfil ve çantalarda küçük ikramlıklar dağıttılar. Başkan Hakan Er’e ve eşine vatandaşlar tarafından büyük ilgi vardı.

loading...
Etiketler : HAKAN - ER'DEN - KADINLAR - GÜNÜ - PROGRAMI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE