loading...

Köy Yollarına 60 Km Sıcak Asfalt Yapıldı

12-09-2017
Köy Yollarına 60 Km Sıcak Asfalt Yapıldı

.

Niğde İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna il özel idaresinin yol ve ulaşım alanında yaptığı çalışmalar hakkında genel bir değerlendirmede bulundu. Başkan Küçüktuna 2017 yılında il özel idaresinin ilk kez grup köy yollarında bitümlü sıcak karışım asfalt kaplama çalışmaları yapıldığını kaydetti.

Niğde İl Özel İdaresi’nin 2017 yılında KÖYDES Projesi ödeneği ve buna ek olarak kendi öz kaynakları ile yol ve ulaşım çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirten Küçüktuna, köy yollarında bitümlü sıcak asfalt kaplama, sathi kaplama, stabilize kaplama, onarım gibi bir çok çalışma yapan Niğde İl Özel İdaresi ekiplerinin Eylül ayı itibariyle; 60 km bitümlü sıcak asfalt kaplama,  229 km sathi kaplama (1. ve 2. kat asfalt), 68 km stabilize kaplama, 74 km onarım çalışmalarını tamamladığını ifade etti. Başkan KÜÇÜKTUNA hava şartları el verdiği müddetçe çalışmaların devam edecek olup tüm köy yollarının kış şartlarına hazır hale getirilmesi planlandığını kaydetti.

Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna şunları söyledi:  “Niğde İl Özel İdaresi tarafından bu yıl köy yollarında bir ilk gerçekleştirilmektedir. Bugüne kadar sathi asfalt kaplama yapan Özel İdaremiz grup köy yollarında artık bitümlü sıcak asfalt kaplama yapmaktadır bu son derece önemlidir.  Köy yolları için milat niteliğinde bir hizmettir. Grup köy yollarında başlatılan bu uygulamada şu anda 60 km’ye ulaşılmıştır. Bütçe imkanları ve hava şartları el verdiği sürece bu çalışmaya devam edilecektir. Köylümüz hizmetin en iyisine layıktır. Bu doğrultuda Özel İdare gerek alt yapı gerek üst yapı çalışmalarını vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda aralıksız devam ettirecektir.” dedi.

loading...
Etiketler : Köy - Yollarına - 60 - Km - Sıcak - Asfalt - Yapıldı -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Ak Parti'de Niğde'de Kim Milletvekili Adayı Olsun? 23 adaydan seçimini yapmak için ankete katılın

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE