KÜÇÜK YİĞİT, UZATILACAK BİR YARDIM ELİ BEKLİYOR

03-02-2018
.

.

Niğde'de Toki Ali İzzet Begovic ilköğretim okulunda 3. sınıfı okurken 8 ay önce beyin tümörü teşhisi konulan 9 yaşındaki Yiğit Açıkgöz sağlığına kavuşabilmesi için 70 bin TL’ye ihtiyaç var. “Arkadaşlarımı özledim  yürümek istiyorum, okuluma rahat rahat gitmek istiyorum” diyen Yiğit Açıkgöz,ameliyat olabilmek için uzatılacak bir  yardım eli bekliyor.
 
Niğde'de Atasanayi sitesinde bir işyerinde işçi olarak çalışırken çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle işinden ayrılan daha sonra günübirlik bir iş bulabildiği zaman evinin geçimini sağlamaya çalışan ve amaliyat parası arayan işsiz 2 çocuk Babası Enver Açıkgöz tek isteği beyin tümörüne yakalanan 9 yaşındaki oğlu Yiğit Açıkgöz'ün iyileşmesi.
 
8 ay önce yakalandığı beyin tümörü hastalığı teşhisi konulan ve iki ay öncede beyin ameliyatı olduğunu bu amaliyata varını yoğunu ortaya koyup şimdi ise tekrar hastanenin istediği ikinci amaliyata 70 bin TL'ye ihtiyaç olduğunu belirten Baba Enver Açıkgöz,"Niğde valiliğimize gerekli yardım almak için müracaat ettim. Hayırsever vatandaşlardan yardım  toplamama müsaade ederek bir yetki dilekçesi verdiler ama kimseye varıp halimizi söyleyip anlatamadım.Şimdi çocuğum İstanbul Üniversitesi Yeditepe onkoloji bölümünde tedavi olması için gelecek yardımla amaliyat olup iyileşebilmesi için yardım bekliyoruz.
 
Devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden destek beklediğini ifade eden Enver Açıkgöz, 2017 yılında başağrısı ile başlayan ve kontrolle çocuğumuzun rahatsızlığını öğrendik Allah kimseye rahatsızlık vermesin"dedi.
 
Tek isteği ciğerparesi çocuğunun iyileşmesi olduğunu söyleyen anne Leyla Açıkgöz "Dünya malında gözümüz yok, tek isteğim oğlumun ameliyatı için gerekli olan paradır.Hiçbir gelirimiz yok. Devletimizden ve hayırsever vatandaşlardan bize yardım eli uzatmalarını bekliyoruz" diye konuştu.
 
Haber : Hüseyin Gökdemir
loading...
Etiketler : KÜÇÜK - YİĞİT - - UZATILACAK - BİR - YARDIM - ELİ - BEKLİYOR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE