Milletvekili Gültekin’den 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

13-03-2020

.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gültekin mesajında: “Sağlıklı hayat insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde,  son 17 yılda sağlık alanında evrensel standartları yakalayan ülkemiz, bu alanda büyük reformlar ve yatırımlar gerçekleştirmiştir.  Hastane kapılarındaki kuyruklar, rehin kalmalar, parası olmayanların geri çevrildiği, bir röntgen çektirmek için aylarca bekleme gibi örneklerini anlata anlata bitiremeyeceğimiz geçmişteki sağlık anlayışının yerini, bugün uyguladığı politika ve geliştirdiği modellerle Avrupa'ya hatta dünya'ya örnek olan sağlık alanında çağ atlayan bir Türkiye var.” dedi.

İlerleyen dönemlerde sağlık alanında önemli yatırımların Niğde’ye kazandırılacağını söyleyen, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Gültekin: “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemize 400 yataklı ek bina yapımı ihalesini en kısa sürede yapacağız. Ayrıca Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA ile görüşmelerimiz sonucunda 91. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğünde Niğde’mize 8 uzman , 8 pratisyen olmak üzere 16 doktor ataması yapıldı. Niğde'mize yapılan uzman doktor atamalarının içinde ilk defa Nefroloji uzmanı ataması yer almıştır. Yine Türkiye’de sadece 3 ile Cildiye ataması yapılmış olup, 1 Cildiye uzmanı da Niğde’mize atanmıştır.” dedi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili de bilgi veren Gültekin: “ Geçtiğimiz günlerde T.B.M.M Sağlık Komisyonumuza Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA salgınla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.  Sayın Bakanımızın yapmış olduğu bilgilendirmede virüsün ülkemizde görülmesi durumunda Bakanlığımızın izleyeceği stratejiye yönelik planlarının hazır bulunduğunu ve gerekli müdahalenin anında yapılacağını dile getirdiler. Bende sağlık camiasının bir ferdi olarak; hemşehrilerimize panik yapmamalarını sağlık bakanlığımızın açıklamış olduğu tedbirleri almalarını ve doğru bilgilerle hareket etmelerini ve sadece resmi kurum ve kuruluşlardan verilen bilgileri dikkate almalarını önemle rica ediyorum. Vatandaşlarımızın Sağlık sistemimize ve Bilim insanlarımıza güvenmesi gerekmektedir.

Sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduğunu söyleyen TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Gültekin: “İnsanların sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için fedakârca çalışan tüm sağlık çalışanları, toplumumuzun inandığı, her zaman değer verdiği saygın kişilerdir. Bu vesile ile insanlığa nitelikli yaşam sunma ilkesiyle, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren, sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının  devamını diliyorum. ”dedi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE