Milletvekili Gültekin'den 23 Nisan Mesajı

23-04-2020

.

T.B.M.M. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Kuruluş Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
 
Milletvekili Gültekin mesajında : “23 Nisan 1920, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve Türk milletinin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı tarihin önemli dönüm noktalarından birisidir. Bu günün önemine binaen milletimizin geleceği çocuklarımıza, Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından armağan edilen bu bayram, aynı zamanda tüm dünya çocuklarına armağan edilen tek bayramdır.
 
 “Tek bir makam vardır. O da milletin kalbidir”
 
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün; “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” sözü ile başlayan ve bugün 100. Yılını kutladığımız bu asırlık zorlu yolculukta, ülkemiz sayısız badireler atlatarak bugüne ulaşmıştır. Milletimizin iradesinin merkezi olan T.B.M.M. pek çok darbeye maalesef maruz kalmıştır. Tüm zorluklara rağmen aziz milletimiz iradesine sahip çıkarak her defasında milletin meclisi Türkiye Büyük Millet Meclisi daha da güçlenerek varlığını korumuş ve önemini her daim devam ettirmiştir. 
 
“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir ‘’ anlayışı ile Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100. Yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde aziz milletimizin hizmetinde olmak, ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırma azmi bizler için onur ve gurur vesilesidir. Ülkemizin kurtuluşu için şehadete yürüyen atalarımızın bizlere en büyük mirası olan vatanımızı korumak ve daha da yüceltmek için gece gündüz demeden daima çalışacağız.
 
Türk milletinin bağımsızlık sembolü Yüce Meclisimizin açılışının 100. Yılını T.B.M.M. de bu yıl dünya genelini etkisi altına alan korona virüsü nedeni ile sınırlı katılımla kutluyoruz. Ama milletimizin birliği ve beraberliği, içindeki vatan sevgisi her zorluğu aşacak kadar büyük. Bugünün sahibi çocuklarımızla birlikte 23 Nisan akşamı evlerimizin balkonundan kalben buluşarak saat 21.00’de İstiklal marşımızı okuyarak coşkuyla kutlayacağız.
 
Bu vesileyle, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor, geleceğimizin teminatı en değerlilerimiz olan çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı can-ı gönülden tebrik ediyorum.” Dedi.
loading...
Etiketler : Milletvekili - Gültekin'den - 23 - Nisan - Mesajı -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE