Milletvekili Gültekin'den Çanakkale Mesajı!

17-03-2020

.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve  Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
“Yerüstün yiğit otağı,
Yeraltın şehit yatağı,
Yere düşürmez bayrağı,
Geçilmezsin Çanakkale.
Sefer senin, zafer senin,
Bu gök, bu denizler senin.
Kaleden sağlam bedenin,
Geçilmez Çanakkale.”
 
Gültekin mesajında:
İstiklal ve hürriyeti ile manevi değerlerine yürekten bağlı olan ecdadımızın tarihe kazıdığı kahramanlık destanlarından Çanakkale Zaferinin 105. yılını kutluyor olmanın onurunu hep birlikte yaşıyoruz.
 
Aziz milletimiz de bulunan koşulsuz iman, vatan ve bayrak sevgisi olduğu sürece ülkemizin daha güzel günler göreceğinden hiç şüphemiz yoktur.
 
Çanakkale, tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin asırlık uykusundan uyandığı, küllerinden yeniden doğduğu, birlik ve beraberlik ruhunu abideleştirdiği bir destandır. Kardeşliğin, dayanışmanın, birliğin ve beraberliğin en çarpıcı örneklerinin yaşandığı savaş meydanında, imanımız, inancımız, fedakârlığımız ve bin yıllık medeniyet değerlerimiz milletimizi zafere ulaştırmıştır. Bu yönüyle Çanakkale Zaferi, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plân kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir örnektir.
 
Bizler de istiklalimiz ve istikbâlimiz söz konusu olduğunda atalarımızdan devraldığımız bu ruhun hakkını vererek; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik ve  beraberlik içinde verilen mücadeleyi Millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.” Dedi.
 
Çanakkale ruhu olduğu sürece üstesinden gelinemeyecek bir sorunun kalmayacağını dile getiren Gültekin: “Çanakkale’de sergilenen dayanışma ruhu, milletimizin bir olduğunda tüm güçlüklerin üstesinden gelebileceğini ortaya koymuştur. İnanıyorum ki o günkü dayanışma ruhunu muhafaza ettiğimiz sürece, üstesinden gelemeyeceğimiz, aşamayacağımız hiçbir sorun kalmayacaktır. Biz millet olarak bir çok zorluğun üstesinden gelecek dirayete sahibiz. Son dönemlerde dünya genelinde yaşanan salgına paralel olarak ülkemizde de koronavirüs ile alakalı vakalar görülmektedir. Devletimizin bu salgınla ne kararlıkta ve başarıyla mücadele ettiğine hep birlikte tanıklık ediyoruz. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA  önderliğinde tüm sağlık camiamız Koronavirüs tehlikesinin belirdiği ilk andan itibaren çok ciddi ve başarılı bir mücadele yürütmekte ve canla başla çalışmaktadır.  Süreç yönetimi, alınan tedbirler ve vatandaşlarımızın doğru bilgilendirme konularını etkin biçimde yöneten Sayın Bakanımıza ve sağlık teşkilatımıza teşekkür ediyorum. İnşallah alınan tedbirler birlik ve beraberlik içinde kurallara uyarak bu hastalığın üstesinden geleceğiz” dedi.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle de; bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal  eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi.
loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE