Milletvekili Gültekin’den Tıp Bayramı Mesajı

14-03-2019
.

.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gültekin mesajında, AK Parti hükümetleri olarak insanımıza verdiğimiz sağlık hizmetini devletin sağladığı bir lütuf değil, bir hakkın teslimi olarak görüyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde,  son 16 yılda sağlık alanında evrensel standartları yakalayan ülkemiz, bu alanda büyük reformlar ve yatırımlar gerçekleştirmiştir.  Hastane kapılarındaki kuyruklar, rehin kalmalar, parası olmayanların geri çevrildiği, bir röntgen çektirmek için aylarca bekleme gibi örneklerini anlata anlata bitiremeyeceğimiz geçmişteki sağlık anlayışının yerini, bugün uyguladığı politika ve geliştirilen modellerle Avrupa'ya hatta Dünya'ya örnek olan sağlık alanında çağ atlayan Türkiye var.

Niğde’miz de sağlık hizmetlerinden büyük pay almış ve almaya da devam edecektir diyen TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Gültekin,  “2002 Yılında 57 uzman hekim, 140 pratisyen hekim, 18 diş hekimi varken, 2019 yılında  181 uzman hekim, 228 pratisyen hekim , 51 diş hekimi , 1 uzman diş hekimimiz bulunmaktadır.

Hastanelerimizde ihtiyaç duyulan branşlardaki münhal kadrolar için doktor atamalarının da en kısa sürede yapılacaktır. Dedi.

Yeni atanacak hekimlerimiz ile Niğde’miz sağlık alanındaki potansiyel gücümüz artacak ihtiyaç duyulan uzman hekim ve tabip ihtiyacı büyük oranda giderilerek vatandaşımıza daha iyi sağlık hizmeti verileceğini kaydetti.

İlerleyen dönemlerde sağlık alanında önemli yatırımların Niğde’ye kazandıracağını söyleyen, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Gültekin, “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemize 400 yataklı ek bina yapımı, 30 Ünitlik yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yapımı, yeni Bor Fizik Tedavi Hastanesinin yapımı ve yeni Aile Sağlığı Merkezlerinin yapılması ile ilgili projelerinin devam ettiğini belirterek, projelerin takipçisi olduğunu söyledi”.

Tıp Fakültesi hakkında bilgi veren TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Gültekin, Tıp Fakültesinin sağlık alanında gelişmesi için katkı sağlayacak olan Sağlık Bilimleri Fakültesinin ilimizde kurulması ile, ülkemizde ve ilimizde sağlık alanında çalışacak personellerin yetiştirilmesinde büyük katkı sağlayacağını belirtti.

 

Tıp Fakültesinin açılmasıyla nitelikli uzman hekimlerin Niğde'ye geldiğini, bu sayede il dışına olan sevklerin büyük oranda azaldığını belirten Gültekin, Tıp Fakültesinde görev alacak öğretim görevli sayısının her geçen gün artırılması için çalıştıklarını söyledi.

 

Yapılan çalışmalar ve buna bağlı olarak meydana gelen gelişmeler sayesinde İlimizin sağlıkta eşik atlayacağını düşündüğünü ifade eden Gültekin “Amacımız, Niğde’yi sağlıkta cazibe merkezi yapmak ve bunu da adım adım gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

 

Sağlık çalışanlarının her zaman yandın da olduğunu söyleyen TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Gültekin,

Hekim, diş hekimi, eczacı, hemşire, fizyoterapist gibi sağlık personelinin bir yıllık çalışmalarına, 60 gün fiili hizmet süresi zammı uygulandı. Yani 6 yıla bir yıl yıpranma payı verildi.

 

Yine bu Kanunla, Pratisyen Hekim ve Diş Hekimi emeklilerine ve Uzman Hekim emeklilerine de maaş artışı yapılmasının sağlandığını kaydetti.

 

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Gültekin,

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu olarak, sağlık çalışanlarımıza karşı şiddetin önlenmesini amaçlayan kanun teklifimiz Gazi Meclisimizde kabul edilerek yasalaştı.

Milletimizin sağlığı için 7/24 esasıyla çalışan sağlık çalışanlarımıza karşı şiddetin önlenmesini ve sağlık hizmetlerimizin kesintiye uğramadan etkili ve verimli yürütülmesinin sağlandığını kaydetti.

 

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Gültekin,

Bu vesile ile İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile hareket eden, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren, sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum. ”dedi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE