Milli Mücadelenin Başlangıç Süreci Konferansı Gerçekleştirildi

25-05-2022
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Doç. Dr. İbrahim Öztürk’ün sunumuyla “Milli Mücadelenin Başlangıç Süreci” adlı konferans gerçekleştirildi.Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Doğan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Yalçın, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

.

Milli Mücadelenin Başlangıç Süreci adlı konferansının başında Atatürk’ün Samsun’a çıkmasından önceki ülkenin durumu hakkında detaylı biligler veren Doç. Dr. İbrahim Öztürk, “1071’den bu yana Anadolu’da var olan Türk egemenliği dönem dönem tehlikeler atlatmıştır” dedi.

“Mustafa Kemal’in Milli Mücadele liderliği, rakipleri tarafından dahi kabul görmüştür” diyen Doç. Dr. İbrahim Öztürk, dönemin siyasi ve sosyal gelişmelerinden de bahsederek milli mücadele sürecindeki Anadolu’da yapılan örgütlenme çalışmalarını da katılımcılar ile paylaştı.

“Bizim bugünkü amacımız bağımsız Türkiye Cumhuriyetini yaşatmaktır. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Doç. Dr. İbrahim Öztürk’e program sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Doğan tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE