Minik Öğrencilerin Müze Keyfi

01-11-2019
Minik Öğrencilerin Müze Keyfi

.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Okul Dışı Öğrenme Ortamları" tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında tarih ve müze bilincinin aşılanması için müze ziyareti yapan minik öğrenciler ilginç deneyimler kazandılar.

Öğretmenleri Eşliğinde Niğde Müzesini ziyaret eden Selçuk İlkokulu öğrenciler  eski dönemlerin kıyafetleri, o dönemin sosyal hayatını yansıtan ve il genelindeki arkeolojik kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği Niğde müzesinin son ziyaretçileri ilkokul öğrencileri oldu. Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Okul Dışı Öğrenme Ortamları" tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında minik öğrenciler müze ziyaretinden ilginç deneyimler kazandılar.

Niğde Selçuk İlkokulundan  9 yaşındaki 3’üncü sınıf öğrencisi Eymen Göktuğ Gül; “ Niğde müzesine ilk defa geliyorum. Burada çok güzel şeyler var. Biz bunları derslerde görüyorduk. Bugün öğretmenimiz bizi müzeye getirdi ve müzeyi geziyoruz. Müzede en çok sevdiğim ve beni etkileyen eserler arasında Mumyalar, burada çeşitli taşlar benim çok hoşuma gitti. Müzedeki eserler benim çok hoşuma gitti” dedi.

Bir diğer 9 yaşındaki 3’üncü sınıf öğrencisi Eren Koyun, “ bugün öğretmenlerimizle birlikte Niğde müzesine gelerek buradaki eserleri inceledik ve eserler hakkında bizlere öğretmenlerimiz bilgiler verdiler. İlk defa müzeye geliyorum. Burada değişik şekillerde tarihi eserler var. Benim burada en çok hoşuma giden eserlerden bir tanesi buradaki Çift başlı Aslan benim çok hoşuma gitti. Birde burada çok değişik şekillerde eskilere ait paralar var. Bu paraların kimisinin ortası delik. Ben müzeyi çok sevdim” diye konuştu.

loading...
Etiketler : Minik - Öğrencilerin - Müze - Keyfi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE