NİĞDE'DE YÜZLERCE KİŞİ NÖBET TUTTU

16-07-2020
.

.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Ömer Halisdemir Meydanı'nda Demokrasi Nöbeti gerçekleştirildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  kapsamında Ömer Halisdemir Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, İstiklal Marşı ve saygı duruşunda bulunuldu. Niğde Belediyesi Mehter Takımı marş söyledi ve şiirler okundu ve 15 Temmuz darbe girişimi belgeseli izletildi.

Vali Yılmaz Şimşek, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da kanlı bir gece yaşandığını söyledi.

Ordunun içine sızmış hainlerce kendilerine emanet edilen silahları uçakları tankları bu milletin üzerine doğrultarak hain darbe girişiminde bulunduğunu belirten Şimşek, şunları kaydetti:

"Sadece darbe girişimi değildi, dış güçlerin kullandığı terör örgütü tarafından işgal girişimiydi. Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine bu millet birlik ve beraberlik içinde tek vücut olarak meydanlara döküldü ve kısa sürede hainlere hadleri bildirildi. O gece bir çok kahramanlık örneği sergilendi. bunlardan biride ilimizin gururu Ömer Halisdemir idi. Ömer Halisdemir o gece gösterdiği kahramanlıkla sadece darbenin seyrini değil bu milletin kaderini de değiştirdi. Yine Niğde'nin gururu olan Kemal Tosun Varol Tosun, Hakan Ünver, Ramazan Konuş ve Yalçın Aran Niğdemizden çıkan kahramanlarımız oldu."

Belediye Başkanı Emrah Özdemir de Cumhurbaşkanının cesareti ve üstün liderliğiyle harekete geçen Türk milletinin tankın, uçağın, tüfeğin karşısına imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikildiğini ve hain darbe girişimini engellediğini belirtti.

Başkan Özdemir: “Selam olsun tanka, topa ve tüfeğe karşı imanıyla dimdik duran, eli öpülesi kahramanları doğuran analara, şehadetleri ile bize bu toprakları vatan yapan kahramanlara ve darbeye darbe yapan korkusuzlara.

4 sene önce 15 Temmuz 2016 gecesinde ülkemize, milletimize, demokrasimize, cumhuriyetimize yönelik Fetullahçı Terör Örgütü tarafından hain, kanlı bir darbe girişiminde bulunulmuştu.  Aziz Milletimiz sokaklara, caddelere dökülerek gövdesini tanklara, toplara ve mermilere siper ederek vatanı, bayrağı uğruna canını seve seve verebileceğinin kararlılığını göstermiş hain darbe girişimini bozguna uğratmıştı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletçe, milli birlik ve beraberliğin asla bozulamayacağını, demokrasiden asla taviz verilmeyeceği vatanımızı bölmeye çalışanların başarısız olacağını ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çok güçlü, çok köklü olduğunu dünyaya gösterdik, haykırdık.

Cumhurbaşkanımızın cesareti ve üstün liderliğiyle harekete geçen yüce milletimiz tankın, uçağın, tüfeğin karşısına sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikildi.  Fetö tarafından gerçekleştirilmek istenen hain darbe aziz milletimizin ölüme meydan okuyan kararlığıyla engellenmiş, karanlık gecenin sabahı aydınlığa çevrilmişti. Türk Milleti olarak o gecede bir demokrasi zaferi yazdık. Destan yazdık. Bu destanın kahramanları da aziz şehitlerimiz ve gazilerimizdir.

Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi, Aziz Türk Milleti, 1071’de hangi inanç ve kararlılıkla Anadolu’nun kapılarını açmışsa, 15 Temmuz’da da aynı duygularla darbeci hainlerin karşısına dikilmişti. Burada bugün bizlere düşen görev ise 15 Temmuz gecesi yaşanılan o hain saldırıyı ve o saldırılara karşı Türk halkının gösterdiği kahramanlığı bizden sonraki gelecek nesillerin iyi anlamasını sağlamaktır. Bu da ancak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde o ruhu yaşatarak, Türk milletinin tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet olduğunu göstermekle olur” diye konuştu.

loading...
Etiketler : NİĞDE'DE - YÜZLERCE - KİŞİ - NÖBET - TUTTU -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE