Niğde’den Elazığ'a ilk yardım tırı gönderildi

26-01-2020

.

Niğde Belediyesi, Elazığ depreminin yaralarını sarmak için yardım kampanyası başlattı. Önceki gün akşam saatlerinde battaniye, kuru gıda ve kışlık giysiden oluşan ilk yardım tırı yola çıktı.

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından AFAD, UMKE ve 112 ekiplerini hemen bölgeye gönderen Niğde’de, deprem nedeniyle mağdur olan vatandaşlar için 7'den 70'şe tüm Niğde halkı yardım seferberliğine katıldı. Elazığ’da yaşanan devrem için yardım edenlerin arasında henüz 6 yaşlarında Fatih isimli çocuk kumbarasında biriktirdiği paraları Elazığlı abi, abla ve kardeşlerine yardım için Niğde belediyesinin başlattığı yardım kampanyasına bağışladı. Yardım kampanyasına Niğde merkez İlçeler başta olmak üzere tüm belde ve köylerinde de katkıda bulunuldu. 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir sosyal medya hesabından şu şekilde paylaşım yaptı; Bu kardeşimizin adı “Fatih” Fatih kumbarasındaki bütün parayı Elazığlı abi, abla ve kardeşlerine yardım için topladı getirdi bugün. Fatih gibi koca yürekliler oldukça bizi hiçbir güç yıkamaz diyerek paylaşımda bulundu.

Vatandaşlar, battaniye, uyku tulumu, kışlık bot, mont, çorap, giysi, el feneri, çocuklar için bez, kuru gıda gibi yardımlarını Ömer Halisdemir meydanındaki yardım tırlarına getirdiler. Elazığ’daki vatandaşlara yardım için seferber olan Niğdelilerden kimisi Pazar arabasına doldurduğu malzemeleri, kimisi poşetler içinde hazırladığı malzemeleri, kimisi de koliler içerisinde hazırladığı malzemeleri Niğde belediyesi önündeki yardım tırına getirdiler.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE