Niğde'de Grip Salgını Arttı

29-12-2019

.

Hava sıcaklıkları 15 derece birden düşünce grip salgını arttı ve Hastane acil servisi yetersiz kaldı.
 
Hastane yönetimi hemen olaya müdahale ederek Ek Acil Muayene bölümleri oluşturuldu ve hastaların beklemeden tedavi edilmesi sağlandı.
 
Pazar günü olması nedeniyle bu saate kadar Çocuk acile 700, Yetişkin Acile 800 hasta başvuru yaptı. 
 
Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Doğan, Uzm. Dr. Selda Yavaşcan, Dr. Osman Koray Turhan, hastane müdürleri ve müdür yardımcılarının bulunduğu heyetle birlikte yetişkin ve çocuk acil servislerini ziyaret ederek, son günlerde artan hasta başvuruları nedeniyle oluşan yoğunluğun azaltılması için gerekli önlemlerin alınmasını sağladılar. 
 
Çocuk acilde normalin 3 katı fazla yoğunluk yaşanmasından dolayı, 4 poliklinik çalışan çocuk acil servisine Başhekim Yardımcıları Uzm. Dr. Selda Yavaşcan ve Dr. Osman Koray Turhan'da poliklinik hizmeti verip acil servise başvuran hastaları muayene ederek destek verdiler.
 
Acildeki yoğunluk nedeni ile izinli olduğu halde görevi başına koşarak gönüllü olarak sağlık hizmeti sunmaya devam eden doktorlara ve diğer çalışanlara her zaman olduğu gibi bugün de görevlerinin başında oldukları için teşekkür ettiler.
loading...
Etiketler : Niğde'de - Grip - Salgını - Arttı -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE