Niğde'den Çin'e Uzanan Ticaret

13-07-2020
.

.

NİĞDE Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş Aktaş Kasabasında bulunan Göknur Gıda A.Ş bünyesinde bulunan Yeni Hayat Tarım A.Ş firmasına ait Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında desteklenerek yapılan kiraz işleme ve paketleme tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Firmanın ihracat operasyon sorumlusu Ziraat Mühendisi Ahmet Talha ve üretim sorumlusu Ceyhun Büyükköse tesis hakkında ve kiraz ihracatı hakkında İl Müdürü Asım Baş’a bilgi verdiler.

 Firmanın ihracat operasyon sorumlusu Ziraat Mühendisi Ahmet Talha, Günlük tesiste 15 ton kiraz işlenip paketlendiğini İstanbul’dan kargo uçaklarla Çin ve Rusya başta olmak üzere Kazakistan ve Kırgızistan’a ihracat yapıldığını ayrıca yakın zamanda Hong Kong’a da kiraz ihracatının başlayacağını ifade etti.


Şirket hakkında bilgi alan İl Müdürü Baş; " İhracatın en önemli kriteri sürdürülebilir kalite ve standardizasyonu sağlayan ürün üretebilmektir. Son yıllarda Niğde olarak birçok tarım ürününde dünyaya açıldık ve açılmaya da devam ediyoruz. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak bizlerde hem üreten hem de ürettiği ürünü dış pazara ihraç eden çiftçilerimiz, firmalarımızın yanındayız." dedi.

loading...
Etiketler : Niğde'den - Çin'e - Uzanan - Ticaret -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE