loading...

Niğde Belediyesinden 'Kentkart' Uygulaması

13-03-2014
Kentkart uygulamasının Türkiye'de ki en gelişmiş sistemi Niğde'de. Niğde'de Kentkart ile toplu ulaşımda hizmet kalitesi sağlanacak. Uygulama Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ın kentkartı okutmasıyla hizmete sunuldu.

.

51 Şehir içi denetimli Niğde Özel Halk Otobüsleri Kooperatifine ait 62 adet araçta 13 Mart 2014 tarihinden itibaren yolcular Niğde Kent Kart ile otobüslere binmeye başladı.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ın hayata geçirmiş olduğu 'Toplu Ulaşımda Dönüşüm' projesi çerçevesinde Kentkart Niğdelilere, ekonomik ücret toplama, araç takip, araç içi kamera güvenlik, araç içi ve duraklara yolcu bilgilendirme sistemi hizmete sunacak. Yolcular Oscar Durağı, Meydan Durağı ve YSE Durağında yer alan akıllı durak ekranlarından  araçlarının bulundukları yere kaç dakika içerisinde varacağını da an ve an takip edebilecekler.

Tüm Niğde Özel Halk Otobüslerinde geçerli olan sistemle Niğdeli vatandaşlar artık bozuk para bulundurma derdinden kurtulacak. Kamera ve araç takip sistemi ile daha planlı ve güvenli toplu taşıma hizmetine kavuşmuş olacaklar.Yolcu bilgilendirme sistemi ile duraklarda beklenen süre azalırken, Niğdeliler akıllı telefonları üstünden yolcu bilgilendirme hizmetlerinden de Kentkart uygulamasını indirerek yararlanabilecekler.  Niğde Belediyesi tarafından belirlenen 20 günlük geçiş sürecinden sonra para ile otobüslere binişler olmayacak. Vatandaşlar şehrin çeşitli bölgelerinde bulunan 20 adet kentkart yükleme noktalarından kartlarına dolum yapacaklar.

Özbelde mevkiinde düzenlenen programda kent kart hakkında bilgi veren Kentkart Genel Müdürü Ercan Ünal; "Kentkart A.Ş. olarak şu anda Türkiye'de en gelişmiş sistemi Niğde'de uygulamaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu kurulum aşamasında Sayın Belediye Başkanımızın halk için hassasiyetini gördük. Bunun için kendisine teşekkür ediyoruz. Bu modern sistem Niğdelilerin hizmetine sunulmuştur. Tüm otobüslerde elektronik ücret toplama, araç takip, yolcu bilgilendirme sistemi faal olarak çalışmaktadır. Niğde'de 20 ayrı yerde kart dolum noktası hizmete girmiştir" dedi.

Kentkart uygulamasıyla Niğde'ye akıllı ulaşım sistemine kavuşturduklarını belirten Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Aslında ülkemizde bir çok ilin uyguladığı, ancak Niğde Belediyesi olarak özel halk otobüslerinin geçmiş dönemde yaptıkları sözleşme gereği sözleşmenin dolmasıyla ancak şimdi uygulama nasip olan sistem kentkart büyük kolaylıklar getirecektir. Bu sistemin 20 gün uyarlama süresi olacak. Sistemde aksayan yönler 20 gün içerisinde giderilecek. Niğde Belediyesi olarak 51 ve 52 nolu kooperatiflerle yapmış olduğumuz sözleşme gereği vatandaşımız daha rahat ve güvenli ortamda seyahat etme imkan bulmuş olacaklar. Bu uygulama içerisinde havuz sisteminden rotasyon sistemine kadar , araç takip sistemine kadar bir çok uygulamamız var. Bu sistemde kazanan Niğde insanımız olacak. Bu sistemde diğer bir özellikte bir otobüsten inip 30 dakika içerisinde başka bir otobüse binerse kartını okuttuğunda ücret düşmemesi olacak. Niğdeli hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Kentkart akıllı ulaşım sistemi Niğde'mize hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde Belediye Başkanı Kim Olsun

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE