Niğde Kudüs’e sahip Çıkıyor

15-05-2018
.

.

Niğde’de Filistin’e yapılan hain saldırıyı kınamak için Şadırvan Parkta bir basın açıklaması düzenlendi.

Programa Cumhur İttifakı il başkanları ve yönetim kurumları, STK platformu Niğde temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın yoğun katılım gösterdiği basın açıklamasında Şadırvan Parkı tıklım tıklım doldu.

Gencinden yaşlısına tüm Niğdeliler sloganlarla hain saldırıyı kınadı.

Niğde AK Parti İl Başkanı Mahmut peşin, İslam’ın ilk kıblesi, kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmemiz mümkün değildir dedi ve yapılan saldırıyı kınadı. Peşin yaptığı konuşmada; “Bu girişim bizim için yok hükmündedir.  ABD bu girişimiyle BM’yi, BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe saydığını göstermiş, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkça bir taraf olduğunu ilan etmiştir.” dedi.

ABD ve İsrail’in, coğrafyamızın gözbebeği ve barışın şehri olan mukaddes Kudüs’ü kana bulamasını, uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetliyoruz diyen Peşin; “İsrail’e, böyle devam etmesi halinde, eninde sonunda akıttığı masum kanlarında boğulacağını bir kez daha hatırlatıyoruz. Uluslararası kuralların ve vicdanın bu derece hoyratça çiğnenmesi, hiç kimsenin kendini güvende hissetmediği bir dünyaya doğru gidildiğinin ifadesidir.  Müslümanların, Hristiyanların ve Musevilerin kendi dini ve tarihi hafızalarını muhafaza ettiği Kudüs’te, bu dengenin bozulması çok daha büyük sorunları tetikleme potansiyeline sahiptir.  Bu tehlikenin bilincinde olduğunu düşündüğümüz uluslararası arenayı ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin bir kez daha harekete geçmeye çağırıyoruz.” diye konuştu.

Niğde müftü yardımcısı İsrafil İğde’nin Filistin’li şehitler için kıldırdığı cenaze namazının ardından basın açıklaması sona erdi.

loading...
Etiketler : Niğde - Kudüs’e - sahip - Çıkıyor -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE