Okul Önlerinde Uygulamalar Sıkılaştı

21-10-2019
.

.

Güvenli Okul Projesi kapsamında riskli olarak belirlenen okullarda Niğde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler uygulama ile şüpheli şahıslar üzerinde arama yaparak GBT sorgusu yaptı. Güvenli Okul Projesi kapsamında riskli olarak belirlenen okullarda Niğde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı narkotik, asayiş ve çocuk şube ekipleri okul önlerinde uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada öğrencilere daha huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir eğitim imkânı sunmak amaçlanıyor.

 “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak onlara sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir eğitim ortamı hazırlamak adına her yıl olduğunu gibi bu yılda bazı tedbirler aldıklarını İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu,” Biz özelikle okulların çevre güvenliğine önem veriyoruz, bu anlamda okullarımızı risk guruplarına göre sıraladık. Riskli okullarımıza özellikle asayiş, narkotik ve çocuk şubeden ekipler görevlendirdik. Güvenli Okul Projesi kapsamında zaman zaman uygulamalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

Niğde İl merkezinde bulunan ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okulların çevresinde alınacak tedbirlerle ilgili okulla ilişiği olmayıp okul çevresinde toplanan şahıslar hakkında da para cezası kesiliyor. Okulun en az 100 metre çevresinde okulla ilişiği olmayanlar polis tarafından sorgulanıyor.  Öğrenci velisi değilse oradan uzaklaştırılıyor. Polisler okul çevresinde bulunan park ve boş alanları da kontrol ediyor. Bu yapılan uygulamalarla eğitim ve öğretimin daha sağlıklı yapılması hedefleniyor. 

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

MAKALELER YAZARLAR
KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE