SAVCIYI ÖLDÜREN ZANLIYA VERİLEN CEZA BELLİ OLDU!

08-03-2019
.

.

NİĞDE'de eski Cumhuriyet Savcısı Serhat Yağmur'u (40), öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan arkadaşı Adnan Akçin'e (42)  tasarlayarak adam öldürmekten müebbet, ölünün üzerinden  hırsızlık suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası, ruhsatsız tabanca bulundurmak suçundan da 10 ay hapis ve 500 tl  adli para cezasına çaptırıldı.

Niğde ve Konya’nın eski  Cumhuriyet Savcısı Serhat Yağmur'un vurularak öldürülmesine ilişkin karar duruşması yapıldı.

Niğde 2. Ağır ceza Mahkemesi’nde  bu gün yapılan karar  duruşması sonucunda Mahkeme heyeti, sanık Adnan Akçin’e tasarlayarak adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası, ölünün üzerinden  hırsızlık suçundan 6 yıl 3 ay, hapis cezası, ruhsatsız tabanca bulundurmak suçundan da 10 ay hapis ve 500 tl  adli para cezasına çaptırıldı.

Niğde 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Adnan Akçin, maktulun eşi Deniz Yağmur ile taraf avukatları hazır bulundu.

Olay, 3 Eylül günü meydana geldi. Adnan Akçin, arkadaşı eski savcı Serhat Yağmur ile şehir dışındaki bir bölgede buluştu. Akçin ve Yağmur arasında alacak verecek meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce Adnan Akçin, yanında taşıdığı tabancayı çekip, Serhat Yağmur'u başından vurarak öldürdü. Akçin, Yağmur'un otomobile koyduğu cesedini, 2 saat gezdirdikten sonra Sazlıca beldesi yakınlarında bulunan çöplüğe götürüp, attı. Olay, Akçin'in telefonla arkadaşını arayıp, yardım istemesiyle ortaya çıktı. Arkadaşı durumu polise bildirdi. Harekete geçen polis ekipleri, çöplükte eski savcının cesediyle karşılaştı. Polisin yaptığı çalışmayla Adnan Akçil, kısa sürede yakalandı.  Yapılan araştırmada, eski Cumhuriyet Savcısı Serhat Yağmur'un görevdeyken mal varlığını katil zanlısı Adnan Akçin'in üzerine geçirdiği, bu malların iadesini isteyince de olayın gerçekleştiği saptandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Akçin, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 
loading...
Etiketler : SAVCIYI - ÖLDÜREN - ZANLIYA - VERİLEN - CEZA - BELLİ - OLDU! -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE