Vali Şimşek Köy Halkını Dinliyor

27-12-2019

.

Vali Yılmaz Şimşek Tırhan ve Hasaköy sakinlerini dinledi
 
İlçe, belde, köy ve mahalle ziyaretleri kapsamında Tırhan ve Hasaköy’e giden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek vatandaşlarla yapılan toplantılarda sorun, görüş ve talepleri dinledi. İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve devam eden yatırımları inceledi.
 
İl Jandarma Komutanı J. Albay Garip Gümüş ve ilgili kurum müdürleri birlikteliğinde gerçekleştirilen ziyaretler esnasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Genç Çiftçi Projelerini destekleme programı kapsamında mantar yetiştiriciliği yapan Serap Noyer’i ziyaret eden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
 
Kısa süre içerisinde gerçekleştirdiği başarıdan dolayı genç çiftçiyi tebrik eden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek daha sonra Tırhan Köyü sakinleri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
 
Tarım, sağlık, sulama suyu, hayvancılık, eğitim gibi konu başlıklarının görüşüldüğü toplantıda vatandaşların ilettikleri görüş ve talepleri dinleyen Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, sorunların biran önce çözüme kavuşturulması konusunda ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.
 
Tırhan Köyünde gerçekleştirilen toplantının ardından Hasaköy’e giden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, Hasaköy sakinleri ile bir araya geldi.
 
 
Köy sakinlerinin talep ve sorunlarını ilettikleri toplantıda konuşan Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek; “İlçe, belde ve köylerimizi mümkün olduğunca sık ziyaret etmeye gayret ediyoruz. Bugün de hem sizlerin taleplerinizi, önerilerinizi almak hem de köyümüzle ilgili hususları sizlerle istişare etmek için buradayız.  Bizleri, köyünüzde misafir ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
İletilen tüm talepleri değerlendirmeye aldıklarını ve her biri için çözüm üretmeye gayret gösterdiklerini ifade eden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek; “Hedefimiz, köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın mümkün olan en iyi koşullarda hayatlarını sürdürmeleridir. Tüm kurumlarımızla birlikte bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz” diye konuştu.
 
Toplantının ardından Hasaköy’de bulunan sağlık evinde inceleme yapan Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek daha sonra Hasaköy Şehit Cemal Özcan Ortaokulu ve ilkokulunu ziyaret ederek; okulların kapasitesi ve eğitim durumu hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar’dan bilgi aldı.
 
Sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet eden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek okul güvenliği ve okulların eğitim durumunun görüşüldüğü toplantıda öğretmenlerle bir araya geldi.
 
Her iki köyde de İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve devam eden yatırımları inceleyen Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, köyde gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemelerinin ardından Gümüşler kasabasını ziyaret etti.
 
Gümüşler Belediye Başkanı Recep Çaymaz’ı makamında ziyaret eden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, kasabanın genel durumu hakkında bilgi aldı.
 
Belediye ziyaretinin ardından Gümüşler Manastırı yakınındaki İl Özel İdaresi tarafından restore edilen sosyal tesiste incelemelerde bulunan Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
 
loading...
Etiketler : Vali - Şimşek - Köy - Halkını - Dinliyor -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE