Vali Koç, Türkiye Aşkına 251 Kahramanımızı Şahadete Uğurladık

15-07-2022
Niğde Valisi Mustafa Koç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle yayımladığı mesajında; “ Malazgirt’ten milli mücadeleye, 15 Temmuz’dan, sınır dışı harekâtlara kadar kutsal Anadolu toprağını canıyla kanıyla bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin bıraktığı bu mirası yani Türkiye Cumhuriyetini korumak, kollamak kalkındırmak ve güçlendirmek olmalıdır” dedi.

.

Vali Koç mesajının devamında şunları söyledi; “ Yüce Türk Devletin şanlı tarihinde emsaline az rastlanır hain ihanet planının sahnelenmeye çalışıldığıve Kahraman Milletimizinalçak darbe girişimini bertaraf ettiği kutlu günün 6. yıldönümündeyiz. Aziz milletimizin basireti, feraseti ve kahramanca direnişi sayesinde destanlaşan ve demokrasi zaferi haline dönüşen Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun.  Bugün; azmin, kararlılığın, mücadelenin, kahramanlığın, gaziliğin ve en nihayetinde şahadetin günüdür. Adeta ecdadın yaptığı Kurtuluş Savaşı ruhu o gece tekrar bu şanlı gökkubbe altında vücut bulmuştur. Cenab-ı ALLAH’ın yardımıyla Millet, iradesini ortaya koymuş ve darbeci alçakların, hainlerin sinsi planları boşa çıkmıştır.

15 TEMMUZ’DA, TÜRKİYE AŞKINA 251 KAHRAMANIMIZI ŞAHADETE UĞURLADIK

O gecede polisiyle, askeriyle, siviliyle; milli irade, istiklal, bayrak, vatan, bağımsızlık, cumhuriyet, yarınlarımız, ezanımız ve bir hilal uğrunanitekim Türkiye Aşkına 251 kahramanımızı şahadete uğurladık. Rabbim şehadete yürüyen o kahramanlarımızın ve tüm şehitlerimizinmekanlarını cennet, makamlarını ali eylesin. Tüm gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, ömürlerinde sağlık ve afiyet diliyorum. Bugün, bizlere düşen en önemli görev ise Malazgirt’ten milli mücadeleye, 15 Temmuz’dan sınır dışı harekâtlara kadar kutsal Anadolu toprağını canıyla kanıyla bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin bıraktığı bu mirası yani TürkiyeCumhuriyetini korumak, kollamak kalkındırmak ve güçlendirmek olmalıdır.Bu duygular ile başta hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Memleketimizin Kahraman Evladı Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir olmak üzere, mukaddes vatanı, milleti uğruna şehadet şerbetini içen Yüce Türk Milletinin aziz şehitlerine Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı huzurlu bir ömür diliyorum” dedi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE