Yaşar Projeci Öğrencileri Makamında Ağırladı

06-03-2019
.

.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, TÜBİTAK 50’inci Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kayseri Bölge Finaline projeleri ile davet edilen öğrenci ve danışman öğretmenlerini makamında ağırladı.

Öğrenciler ile bir süre sohbet ederek projeleri hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar, başarılarından dolayı öğrencileri tebrik ederek emeklerinden dolayı danışman öğretmenlere teşekkür etti. Öğrencileri altınla ödüllendiren İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar, öğrencilerle tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi. TÜBİTAK 50’inci Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kayseri Bölge Finaline bu yıl ilimizden 13 proje davet edildi. Bölge finali jüri değerlendirmeleri sonucunda öğrencilerimiz çeşitli alanlarda 9 adet derece elde ettiler. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan ECER ve Şube Müdürü Abdulgani Özkan final törenine katılarak öğrencilerimizin final heyecanlarına ortak oldular.

Psikoloji alanında Öğretmen Oğuz Koç danışmanlığında Niğde Fen Lisesi öğrencisi İdil Ekinay bölge 1.´si, Yazılım alanında Öğretmen Mehmet Özel danışmanlığında Niğde Bilsem öğrencisi Eren Şen bölge 1.´si, Sosyoloji alanında Öğretmen Murat Sakarya danışmanlığında Niğde Fen Lisesi öğrencisi Ayça Durumel bölge 1.si. Kimya alanında Öğretmen Cüneyt Akyol danışmanlığında Niğde Bilsem öğrencisi Mehmet Tunahan Düzyol bölge 3.´sü. Biyoloji alanında Öğretmen Murat Sakarya danışmanlığında Niğde Bilsem öğrencileri Şevval Yenel ve Sudem Akyürek bölge 2.´si, Sosyoloji alanında Öğretmen Murat Sakarya danışmanlığında Niğde Bilsem öğrencisi Ayten Ayça Geçer bölge 3.´sü. Tarih alanında Öğretmen Murat Sakarya danışmanlığında Niğde Fen Lisesi öğrencisi Ceyda Sakarya bölge 2.´si, Coğrafya alanında Öğretmen Murat Sakarya danışmanlığında Niğde Bilsem öğrencisi Semanur Özer bölge 2.´si. Teknolojik Tasarım alanında Öğretmen Murat Sakarya danışmanlığında Niğde Bilsem öğrencisi Dilek Öykü Ahraz bölge 2.´si derecesi elde etmişlerdir. Bölge finalinde 1’inci olan öğrenciler ilimizi Türkiye finalinde temsil edecekler.

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmeni Murat Sakarya, TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge finaline 9 proje ile en çok proje gönderen ve 6 derece ile en çok ödül alan danışman öğretmen olarak yer aldı.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE