Yağmur Ve Dolu Tarım Arazilerine Zarar Verdi

21-08-2019
.

.

Niğde merkeze bağlı Konaklı, Edikli, Karaatlı ve Çavdarlı köylerinde dün etkili olan yağmur ve dolu nedeniyle ekili olan Patates, fasulye ve mısır tarlaları zarar gördü.

Niğde merkeze bağlı Konaklı, Edikli, Karaatlı ve Çavdarlı köylerinde dün etkili olan yağmur ve dolu nedeniyle ekili olan Patates, fasulye ve mısır tarlaları zarar görürken İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemelerde Edikli,, Konaklı, Karaatlı ve Çavdarlı’da tarım ve müdürlüğü ekipleri tarafından incelemeler devam etmekte olup şuan itibariyle merkeze bağlı 4 köy ve kasabada yaklaşık 20 bin dekar ekili tarım arazisinin zarar gördüğü tahmin ediliyor.

Niğde Tarım ve Orman il Müdürü Asım Baş ile yapılan telefon görüşmesinde şunları söyledi; “Niğde merkeze bağlı Konaklı, Edikli, Karaatlı ve Çavdarlı köylerinde, yağmurun ardından dolu yağması, bölgenin önemli geçim kaynaklarından başta patates, fasulye ve mısır olmak üzere bazı tarım ürünlerinin ekili olduğu arazileri olumsuz etkiledi. Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz şuanda tarım arazilerinde zarar tespit  çalışmaları devam etmektedir” dedi.

loading...
Etiketler : Yağmur - Ve - Dolu - Tarım - Arazilerine - Zarar - Verdi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE