YIKIM EKİBİ KURULUYOR

22-08-2019
.

.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yeni dönemle birlikte Niğde’de yapılan kaçak yapılara göz yummayacaklarını ve kurulacak olan yıkım ekibiyle birlikte yapılan kaçak yapıları yıkacaklarını ve kanunsuz yapılan işlerle sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, söz verdiği projelere başladığını birçoğunun da proje aşamasının tamamlanıp 2019 yılı sonunda temelinin atılacağının altını çizdi. Şeffaf Belediyecilik vurgusu yapan Başkan Özdemir, kanunsuzluğun ve kanunsuz işlerin karşısında olacağının altını çizerek, “Yıkım ekibi kuruyoruz. Niğde’de birçok kanunsuz yapı yapılıyor. Bazı vatandaşlarımız kanun tanımıyor. Bugüne kadar Niğde’de bir yıkım gerçekleşmedi. Ancak bundan sonra yıkım ekibi kurduk ve kanunsuz yapıları yıkacağız” dedi.

KAÇAK YAPILARA İZİN YOK YIKIM EKİBİ KURULUYOR

Kaçak yapılarla ilgili mücadele edeceklerini ve hiçbir kanunsuz işe izin vermeyeceklerini belirten Başkan Özdemir; “Özellikle Niğde’de inanılmaz derecede kaçak yapı yapılıyor, vatandaş hiçbir şekilde kural, kanun nizam tanımıyor. Bunlarla ilgili Belediye olarak tespitler yapıyoruz ve cazalar yazıyoruz. Bu kaçak yapılarla ilgili yıkım ekibi de kuruyoruz. Bu zamana kadar Niğde’de hiçbir kaçak yapının yıkıldığı görülmemişti ama bundan sonra görülecek. Adam göstere göstere kaçak bir iş yapıyorsa belediye olarak bunlara göz yummayacağız.  Zamanında yapılmış yapılarla imar affından yararlananlarla bizim işimiz yok. Ama bundan sonra yeni dönemde kaçak yapılara izin vermeyeceğiz. Kaçak suyla mücadelemiz inanılmaz derecede devam ediyor. Bundan sonra artık kaçak yapılarla ilgili belediye olarak göz yummayacağız ve izin vermeyeceğiz. Belediye olarak kuracağımız yıkım ekibimizle birlikte kaçak yapılan yapılarla mücadelemiz devam edecek” dedi.

Başkanlığı Bırakmıyorum

Son günlerde Niğde gündeminde Niğde Belediyesi Başkanı Emrah Özdemir’in görevi bırakacağı yönünde dedikoduların yayılması üzerine Başkan Özdemir konuştu. Özdemir, “evet bu yönde bazı söylentiler maalesef dolaşıyor. Ancak görevi bırakacak olsam bugün burada bu projeleri konuşmam. Ben Niğde Belediye Başkanlığı görevime devam ediyorum. Niğde için söz verdiğimiz projelerimizin tamamını hayata geçireceğim. Bu söylentiler asılsızdır” şeklinde konuştu.

 Niğde Belediyesi’nde Kayıp Para Yok!

Niğde Belediyesi’nin en çok konuşulan konuları arasında yer alan Kayıp Para konusuna da değinen Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Belediyesi’nde bir paranın kaybolması söz konusu olmadığını yapılan işlerin kayıt altında olduğuna vurgu yaparak, “Borçsuz Belediye olmaz borcumuz var. Bu konuda tasarrufa gidiyoruz, yapılan tasarruflarla belediyemizi daha karlı bir hale getirmek için çabalıyoruz” dedi.

GİDERLERİ AZALTTIK
Belediyenin personel giderlerinin ilk geldikleri süreçte çok yüksek olduğunu söyleyen Başkan Özdemir, personellerin mesai saatinde yüzde 50’nin üstünde bir tasarruf ettiklerini ve bu tasarrufun belediyenin birçok alanında yapılacağını belirtti. Belediyede bulunan binek araçlardan çöp toplama araçlarına hepsini belediye bünyesine katarak devam etmek istediğini belirten Özdemir, bütçede tasarrufa giderek projeleri gerçekleştireceğini dile getirdi.

loading...
Etiketler : YIKIM - EKİBİ - KURULUYOR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE